czwartek, lipca 16, 2015

Konkurencja dla Facebook'a?

Stron na których się możemy zalogować w sieci jest wiele. Kiedyś niezwykle popularna Nasza Klasa. Teraz Facebook, Instagram, Twitter. I wiele, wiele innych.
Przeglądając internet potrafimy siedzieć godzinami w poszukiwaniu informacji nam potrzebnych, inwigilując znajomych.
Ale czy aby czasami nie przesadzamy?
Może zamiast ślęczeć przed monitorem komputera warto zostać offline?
Portal o którym dzisiaj napiszę powstał stosunkowo niedawno bo w 2014 roku i zjednuje sobie coraz to więcej sympatyków.Jego pomysłodawczynią była Izabela Błażowska. 

Pani Izabela po przeprowadzeniu się do nowego miasta zdała sobie sprawę, że trudno jest gdzieś wyskoczyć nie mając w nowym miejscu znajomych. Facebook? Niekoniecznie jego ustawienia na to pozwalają.
Zrodził się w jej głowie pomysł stworzenia zupełnie nowego portalu, odbiegającego od tych już istniejących.
Serwis na-kawe.net, bo o nim właśnie mowa, ma na celu odciąganie nas od siedzenia przed komputerem a wyjście do ludzi. Jego głównym zadaniem jest poznawanie nowych osób, dołączanie do grup istniejących na portalu, umawianie się, spędzanie wspólnie czasu - co ważne - w rzeczywistości a nie w sieci.
Serwis zachęca do spędzania czasu w sposób aktywny i wśród ludzi, którzy mają podobne zainteresowania, którzy mieszkają w naszej okolicy. Ale nie tylko.
In plus jest fakt, że serwis próbuje nas odciągnąć od sieci a nie zachęca do marnowania czasu w niej. Członkowie społeczności mają możliwość umawianie się całymi grupami bądź też indywidualnie, w zależności od potrzeb. 
Serwis liczy sobie coraz więcej członków. Ta liczba stale wzrasta. Na na-kawe.net możemy szukać i dodawać znajomych, szukać nowych, wstępować do grup, które są powiązane z naszymi zainteresowaniami. Możemy również zakładać własne grupy i zrzeszać w niej nowe osoby.
W zasadzie mamy wolne pole do popisu.
A dla najbardziej aktywnych - konkurs. Szanse na wygranie są tu spore. Miły dodatek, który z pewnością cieszy.
Sama jestem już na tym portalu od dawna ale dopiero od niedawna postanowiłam działać sprawniej. Dołączyłam do kilku grup. Nawet stworzyłam własną. I na nią właśnie zapraszam.
Grupa nazywa się "Bloger z Podkarpacia". Początkowo miała ona zrzeszać blogerki ale później uznałam, że panów również nie powinno wśród nas zabraknąć i tak oto zmieniłam nazwę na Bloger właśnie.

Dlaczego warto być w tym serwisie? Ponieważ jest inny od pozostałych. Ponieważ zachęca do życia offline, wyjścia do ludzi, poznawania nowych osób, aktywnego spędzania czasu, życia chwilą obecną.
Jest to portal dla każdego. Zachęcam Was aby się w nim zarejestrować. Szczególnie zachęcam mieszkańców Podkarpacia ponieważ siedziba na-kawe.net mieści się w Rzeszowie. Ale na portalu nie brakuje grup i osób z innych miast Polski. Jest to więc serwis naprawdę bez ograniczeń.


O tym jak serwis na-kawe.net stał się popularny można przeczytać TUTAJ. Wiele ciekawych artykułów. Polecam.
Znacie ten serwis?
Uważacie, że warto zaistnieć w nim?
Przekonałam Was do niego?

4 komentarze:

Dziękuję Ci za zatrzymanie się na moim blogu i przeczytanie posta.
Będę wdzięczna za pozostawiony przez Ciebie komentarz.
Jeśli masz jakieś sugestie z chęcią je poznam.

Drukuj

Copyright © 2016 Malowana słońcem , Blogger