Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami

Każdego dnia człowiekowi wypada około stu włosów. Jest to proces naturalny i w żadnym wypadku nie powinien powodować niepokoju, ani tym bardziej nie powinien wzbudzać żadnej paniki. Włosy jak każdy element ludzkiego ciała starzeją się. Następnie wypadają i są zastępowane nowymi włosami. Prawdziwy problem zaczyna pojawiać się jednak w sytuacji, gdy z jakiś powodów włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Czasem zdarza się tak, że podczas wieczornego szczotkowania włosów mogą wychodzić z głowy pełne garści włosów. Taka sytuacja powinna wzbudzić niepokój i skłonić do refleksji nad przyczynami takiego stanu rzeczy.

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Przyczyn, dla których włosy wypadają w nadmiernych ilościach może być na prawdę dużo. Jedną z tych bardziej popularnych jest stres. W przypadku gdy sytuacje stresowe się przedłużają lub pojawiają bardzo często, organizm zaczyna odczuwać skutki dużego napięcie. Jednym z objawów permanentnego stresu są wypadające włosy. Stopniowe łysienie z tym związane jest problematyczne zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, choć to właśnie panie znacznie mocniej odczuwają jego skutki. Innym z powodów, dla których włosy wypadają może być źle dobrana dieta. W momencie w którym organizm nie otrzymuje kompletu niezbędnych składników odżywczych, zaczyna słabnąć. Brak witamin i minerałów może poskutkować osłabieniem się włosów i ich wypadaniem. Wypadające włosy mogą także być objawem choroby. W każdym przypadku, gdy włosy zaczynają wypadać nagle, warto udać się do lekarza specjalisty, który na podstawie przeprowadzonej rozmowy i po wnikliwym przestudiowaniu objawów określi przyczynę tego zjawiska, a także zaproponuje odpowiednie leczenie.

Jak wzmacniać włosy domowymi sposobami

Warto dbać o włosy – ich właściwa pielęgnacja może poskutkować tym, że cebulki włosów się wzmocnią i przestaną one nadmiernie wypadać. Istnieje pewien mit mówiący o tym, że włosów nie należy myć zbyt często, ponieważ takie działanie będzie im szkodzić. Otóż, włosy trzeba pielęgnować z taką częstotliwością jakiej wymagają. Indywidualną cechą każdego człowieka jest to, czy jego włosy ze swej natury są suche czy też mają skłonność do przetłuszczania się. I tak, jeden człowiek będzie musiał myć głowę każdego dnia, inny zaś bez mycia spokojnie obejdzie się przez dwa lub trzy dni. Ważne jest zarówno to w jaki sposób się myje włosy, a także to, jakich środków używa się do ich pielęgnacji.

Odżywki do włosów wypadających

W przypadku, gdy w sposób nadmierny następuje utrata włosów, warto w sposób szczególny zadbać o to, aby do ich pielęgnacji stosować kosmetyki dobrej jakości. Zarówno w drogeriach jak i w aptekach bez problemu można kupić odżywki do włosów wypadających. Nie ma się co łudzić, że produkt kosztujący kilka złotych rozwiąże problem wypadających włosów. Najtańsze odżywki przeważnie wykazują się niską skutecznością. Odżywki do włosów wypadających powinny być przede wszystkim oparte na naturalnych składnikach wysokiej jakości, które wzmocnią strukturę włosów, a także zabezpieczą ich cebulki i sprawią, że włosy staną się mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Odżywki do włosów wypadających różnią się między sobą. Niektóre z nich przeznaczone są do włosów o naturalnym kolorze, z kolei inne można stosować w przypadku włosów farbowanych. Warto dobierać odżywki do typu włosów. Tylko wówczas mogą one osiągnąć swoją pełną skuteczność. Jeżeli nie wiadomo, jaki typ odżywki będzie najbardziej odpowiedni, zawsze można zgłosić się po pomoc do odpowiedniego gabinetu trychologicznego.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułPatchworkowe spodnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here