Wpływ czystka na proces odchudzania

Z początkiem roku, przybywa artykułów, badań naukowych oraz opinii znawców na temat dobroczynnego wpływu ziół na nasz organizm. Jedne odnoszą się do rzeczywistych faktów i badań, inne są to jedynie wyssane z palca domysły. Ziołem które zbiera dużą popularność jest czystek. Ma on przypisywane działanie oczyszczające organizm, wspomagające układ odpornościowy oraz wspomagający odchudzanie. Jednak czy roślina ta potrafi wspomóc nas w dbaniu o sylwetkę i przyspieszyć utratę zbędnych kilogramów? Czy jest jakakolwiek korelacja pomiędzy tymi dwoma: czystek a odchudzanie.

Oryginalnie czystek pochodzi z Azji Zachodniej i tam występuje w największej ilości do tej pory. W Europie można go znaleźć jedynie w uprawie. Pochodzi z rodziny czystkowatych i liczy ok 60 różnych gatunków. Roślina ta zawiera dużo polifenoli, które są organicznymi związkami chemicznymi mającymi działanie antyoksydacyjne, a co za tym idzie eliminują wolne rodniki z naszego organizmu. Polifenole występujące w czystku mają zdolność nieznacznego przyspieszania przemiany materii, jednak sama roślina nie spowoduje że nagle zrzucimy parę kilogramów.

Na ogół relacja czystek a odchudzanie opiera się na zdrowych wyborach dokonywanych przez nas. Pijąc czystek, chcemy doprowadzić do polepszenia naszej sylwetki, więc podświadomie zaczynamy stawiać na zdrowe przekąski, lepsze posiłki i wodę zamiast gazowanych napoi. Mózg ludzki to bardzo złożony ale i mądry narząd. Działa on tak aby było nam wygodnie ale i zdrowo. Jeśli po czystku, który ma również działanie wzmacniające i dodające energii, czujemy się dobrze nasz mózg podpowiada nam aby następnym razem sięgnąć właśnie po ten napar.

Wielu sprzedawców próbuje oczywiście zrobić na tym majątek i wmówić niczego nieświadomym ludziom, że ich napar z czustku bądź tabletki są odchudzające i jedyne działające. Jest to jednak efekt placebo. Jeśli silnie będziemy w coś wierzyć i to stosować, zacznie na nas działać. Tak samo dzieje się często z ludźmi przyjmującymi te tabletki, jednak rzeczywisty efekt jaki widzą to jedynie odprowadzanie wody z organizmu, bądź efekt zmiany nawyków żywieniowych.

Zatem czy istnieje taka zależność jak czystek a odchudzanie? Oczywiście że tak, jednak nie tyczy się ona bezpośrednio i jedynie rośliny jaką jest czystek, ale w głównej mierze tyczy się naszego postępowania i wyborów jakich dokonujemy w ciągu dnia. Ważne jest aby uświadomić sobie że nie ma cudownego leku na odchudzanie a jedynie zbilansowana dieta i aktywność fizyczna są w stanie nam efekt spadku wagi zapewnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here