Sok pomidorowy a odchudzanie

Wiele osób mających problemy z nadwagą szuka najlepszych sposobów na odchudzanie. Jak się okazuje, jednym z nich będzie picie soku przygotowanego ze świeżych pomidorów. Regularne picie takiego soku pomoże bowiem w zrzuceniu niepotrzebnych kilogramów. Dlaczego?

Chodzi o jego niskokaloryczne właściwości. Kiedy go wypijemy, to wypełnimy po brzegi nasz żołądek, a co za tym idzie, nie będziemy zjadać dużo pokarmów. Właśnie dlatego wpisując hasło: sok pomidorowy a odchudzanie, wyświetlą nam się informacje o magii soku z pomidorów. Ma on tylko 54 kcal w 300 ml butelce. Oczywiście to nie jedyna jego zaleta, jak łatwo się domyślić. Ma także w sobie potas – składnik mineralny, który bardzo ułatwia wydalanie nadmiary płynów (inaczej mówiąc: usuwanie wody z tkanek), stabilizuje ciśnienie krwi, pomoże na puchnięcie ciała – zmniejszy wkurzający cellulit. Najlepiej pić go między posiłkami. Wtedy, gdy czujemy tylko lekki głód, a chcemy dalej powstrzymać narastanie głodu. Wypełnimy żołądek i dostarczymy 3 g wspomnianego błonnika.

Wystarczy, że wypijemy butelkę soku pomidorowego o pojemności 300 ml, aa dostarczymy organizmowi aż 780 mg potasu, co daje 23% całodobowej normy na ten konkretny, ważny, składnik mineralny! Jednak trzeba być czujnym i uważać na pewne kwestie. Jak np. na dodatek soli. Kiedy szukamy soku pomidorowego na sklepowych półkach, to sprawdzajmy, czy ma on dodatek soli. Czemu to takie istotne? Po prostu sól zabija działanie potasu i w dalszym etapie prowadzi też do zatrzymania wody.

Warto także, abyśmy sprawdzali skład soku pomidorowego pod względem obecności zbędnego kwasku cytrynowego. Jeżeli jednak mamy dużo wolnego czasu, ale nie chce się nam iść do marketu w poszukiwaniu jak najlepszego soku, możemy go przyrządzić sami w domu. Jak to zrobić? To nic trudnego, szczególnie w trakcie sezonie letnim. Wystarczy mieć świeże pomidorki, które należy najpierw sparzyć, a następnie obrać z cieniutkiej skórki i pokroić w kosteczkę.

Na koniec zmiksować oraz przetrzeć przez sito. Aby urozmaicić smak, można doprawić go suszonymi ziołami, np: bazylią, tymiankiem oraz rozmarynem. Co więcej, śmiało można dodać także pieprz czy chili. Taki przygotowany przez nas, pasteryzowany sok pomidorowy może bez problemu być przechowywany w szczelnie zamkniętym słoiku przez co najmniej kilka lat. I nawet po tym okresie będzie wyśmienicie nadawał się do wypicia i służył nam swoimi dobrymi właściwościami. Teraz już wiemy, że w temacie sok pomidorowy a odchudzanie nie ma żadnego kłamstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here