nasiona

Kolekcjonerskie nasiona marihuany to produkty dość wytrzymałe i żywotne. Jeśli będziesz przechowywał je we właściwych warunkach i izolował od wpływu czynników szkodliwych, powinny bez problemu zachować swój oryginalny wygląd przez kilka lat. Najlepsze jakościowo ziarenka są w stanie wytrzymać nawet 10 lat lub więcej, bez jakichkolwiek oznak starzenia lub degradacji. Poniżej skupiamy się na temacie przechowywania kolekcjonerskich ziaren konopi, które powinny być odizolowane od czynników szkodliwych oraz zamknięte w hermetycznych, zabezpieczających pojemnikach. Podpowiadamy jak zadbać o nasionko oraz jak przeciwdziałać jego wysychaniu lub gniciu. 

Czego warto unikać? Czyli jak zapewnić optymalne warunki przechowywania 

Nasiona marihuany powinny pozostawać przez cały czas suche. Nawet najmniejsza porcja wody może wywołać negatywny wpływ na ich wygląd i strukturę. Woda działa bowiem jak zapalnik, który uwalnia z ziarenka jego potencjał genetyczny. Pod wpływem wilgoci, ziarno zaczyna się rozwijać, uruchamiając cykl wzrostu. By przeciwdziałać takiej sytuacji, należy unikać wszelkiego kontaktu z wodą, a także przechowywać nasiono w zamkniętej gablocie, w pomieszczeniu wentylowanym i dobrze przewiewnym. 

Drugą ważną sprawą jest zapewnienie stabilnego termicznie środowiska. Chodzi o unikanie niskich, jak i wysokich temperatur, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na stan ziarenka. Szczególnie szkodliwe są pod tym względem wysokie temperatury, które mogą doprowadzić do przegrzania. Pod ich wpływem ziarenko może zacząć kiełkować, a gdy do tego dojdzie – utraci całą swoją wartość kolekcjonerską. 

Trzecią ważną sprawą jest unikanie światła, od którego ziarenka wolą zdecydowanie bardziej ciemność. Dzięki odizolowaniu od promieni świetlnych ziarenko będzie w stanie “uśpienia”, nie tracąc nic ze swojej jakości. Warto unikać ekspozycji na promienie świetlne także z powodu temperatury – światło nagrzewa powierzchnię ziarenka, co może stać się impulsem do jego niechcianego wykiełkowania. 

Przechowywanie nasion kolekcjonerskich 

Przede wszystkim polecamy, by w ogóle ziarenek nie dotykać ani nie wyciągać z pojemników, w których je otrzymałeś. Szczególnie jeśli są to pojemniki hermetyczne, w które nasiona były oryginalnie zapakowane. Im mniej oddziaływań będzie miało dostęp do powierzchni ziarenka, tym lepiej dla niego. Wielu dostawców oferuje swoje produkty w specjalnych pojemnikach, gwarantujących całkowite odizolowanie od czynników zewnętrznych, a przy okazji – wykonanych z przezroczystego plastiku. Produkty takie sprzedaje między innymi taniesianie.pl – tanie nasiona marihuany i konopi. Zaletą plastikowych przezroczystych opakowań jest możliwość podziwiania swojego ziarnka bez konieczności wyciągania go na zewnątrz.

Warto też przechowywać nasiono w miejscu odizolowanym od potencjalnych szkodników lub osób niepowołanych. Kolekcjonerzy wykorzystują w tym celu specjalne, zamykane na klucz gablotki lub szafki. Także pojemniki próżniowe bezzapachowe są dobrym pomysłem na schowek. Wielu kolekcjonerów decyduje się także umieścić ziarenko w lodówce, w której będzie odizolowane od nadmiernie wysokich temperatur i nadmiaru światła. Warto wybierać szczególnie takie miejsca, które nie będą powodować nadmiernych wstrząsów, ani nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne lub uderzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here