Jak prawidłowo suszyć włosy? fot. Pixabay.com
Jak prawidłowo suszyć włosy? fot. Pixabay.com

Suszenie suszarką też może być szkodliwe dla włosów, o ile nie znasz zasad prawidłowego suszenia włosów. Jakie są to zasady? Jak dobrze suszyć włosy? Co zrobić, żeby ich nie zniszczyć? Sprawdź.

Jednym z czynników szkodliwych dla włosów jest wysoka temperatura i  nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o słońce, lecz także przegrzanie pod wpływem urządzeń stylizujących włosy, takich jak: suszarka, prostownica czy lokówka. Oczywiście, można uniknąć przegrzania i przesuszenia włosów. W jaki sposób? Trzeba znać zasady prawidłowego suszenia włosów. Ale nie tylko my możemy być winni przesuszeniu włosów, także nasza suszarka. Dlatego warto zainwestować w sprzęt, który nie tylko suszy, ale także chroni nasze włosy.

Kup profesjonalną suszarkę

Po pierwsze, kup profesjonalną suszarkę. Taką, która ma regulację temperatury i możliwość chłodnego nawiewu. Pamiętaj, że suszenie na gorąco może być szkodliwe. Wybierz suszarkę z jonizacją. Co uzyskujemy dzięki jonizacji? Podczas suszenia wzrasta temperatury wody i dlatego wyparowuje ona z powierzchni włosów. Ma to jednak negatywny skutek: pojawiają się dodatnio naładowane jony, a te sprzyjają elektryzowaniu i puszeniu. Ale nie tylko. Łuski włosa się rozchylają, a to powoduje niszczenie się włosów. Suszarki z jonizacją uwalniają jony ujemne, które zwalczają ten problem.

Zobacz też: Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Przenieś się do innego pomieszczenia niż łazienka

W łazience podczas mycia włosów gromadzi się para wodna. Jest bardzo wilgotno, co po pierwsze utrudnia suszenia, a po drugie włosy nie lubią zbytniej wilgoci. Dlatego lepiej po myciu włosów suszyć je w pokoju. Niestety, większość z nas jest przyzwyczajona do wykonywania wszystkich czynności związanych z włosami w łazience.

Wytarcie włosów ręcznikiem przed suszeniem

Lepiej suszyć osuszone ręcznikiem włosy niż takie, z których dosłownie spływa woda. Tu jednak musisz pamiętać o tym, że nie każdy ręcznik nadaje się do suszenia włosów. W sklepach z produktami do stylizacji włosów i w niektórych drogeriach znajdziesz ręczniki do suszenia włosów. Takie ręczniki charakteryzują się tym, że są gładkie i szybko wchłaniają wodę. Pamiętaj również o tym, żeby nie trzeć włosów (to jest dla nich szkodliwe), a jedynie je „ściskać” (to znacznie bezpieczniejsze).

Lepiej, by nie suszyć włosów, z których spływa woda, fot. Pixabay.com
Lepiej, by nie suszyć włosów, z których spływa woda, fot. Pixabay.com

Użyj odpowiednich kosmetyków przed suszeniem

Użyj odpowiednich kosmetyków przed rozpoczęciem suszenia – najlepiej takich naturalnych lub z dobrym składem. W tym miejscu chodzi o kosmetyki ułatwiające rozczesywanie włosów. Natrafianie w czasie suszenia na splecione kołtuny i kilkukrotne podejmowanie prób ich rozczesania niszczy końcówki włosów. Może spowodować też, że Twoje włosy będą łatwiej się łamać.

Zobacz też: Keratynowe prostowanie włosów. Co musisz o nim wiedzieć?

Użyj koncentratora

Dobrze użyć koncentratora, który skoncentruje powietrze, mające suszyć nam włosy. W zestawach z suszarką często znajduje się także dyfuzor – ten służy np. do podniesienia włosów u nasady lub podkreślenia fal.

Kierunek suszenia włosów

Włosy powinno się suszyć, zaczynając od nasady włosa i kierując suszarkę w miarę równolegle aż do koncówek. Suszymy więc zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Zimny czy ciepły nawiew

Jeżeli wybierzesz profesjonalną suszarkę, to suszenie ciepłym powietrzem nie będzie szkodliwe. Niemniej jednak warto mieć też opcję zimnego nawiewu i wykorzystać ją pod koniec procesu suszenia włosów. Dzięki temu włosy będą bardziej lśniące i gładkie. A ponadto nie będą się tak elektryzować i puszyć.

Suszenie włosów nie jest wcale proste. Ale jeżeli będziesz znać te zasady, Twoje włosy będą wyglądały pięknie i lśniąco. A piękne i zadbane włosy to lepsze samopoczucie i nastawienie do wszystkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here