Keratynowe prostowanie włosów, fot. Pixabay.com
Keratynowe prostowanie włosów, fot. Pixabay.com

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, z którego chętnie korzystają kobiety mające bardzo niesforne włosy – czy to nie dające się ułożyć, czy nie do końca proste, ale też nie falowane czy kręcone. Keratynowe prostowanie włosów rozwiązuje ten problem – włosy są gładkie, proste, a do tego jeszcze lśniące.

Pomysł na wygładzanie włosów za pomocą keratyny powstał w Brazylii, ale szybko podchwycili go styliści fryzur na całym świecie, a dziś jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Keratynowe prostowanie włosów. Kiedy je stosować?

Keratynowe prostowanie włosów będzie doskonałym zabiegiem dla osób

  • z puszącymi się włosami
  • ze zniszczonymi włosami (keratyna odbudowuje strukturę  włosa)
  • z włosami, które są  nie do końca proste
  • Matowe włosy
  • wysokoporowate włosy
  • Włosy, które są trudne w układaniu

Keratynowe prostowanie włosów. Na czym polega?

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów? W trakcie zabiegu na włosy nakładana jest keratyna, która jest też budulcem włosa, ale czasem, gdy nasze włosy są zniszczone, jest jej za mało. Nakładanie jej i „wmasowywanie ” jej przy pomocy prostownicy nagrzanej do 230 stopni uzupełnia ubytki w strukturze włosa i domyka łuski włosowe. Efekt? Włosy są gładkie, proste i lśniące.

Keratynowe prostowanie włosów nie tylko wyprostuje, ale też wygładzi i odbuduje nasze włosy, fot. Pixabay.com
Keratynowe prostowanie włosów nie tylko wyprostuje, ale też wygładzi i odbuduje nasze włosy, fot. Pixabay.com

Keratynowe prostowanie włosów. Ile trwa zabieg?

Zabieg keratynowego prostowania włosów może trwać nawet od 2 do 6 godzin, więc przygotujcie się na to, że trochę czasu na fotelu fryzjerskim spędzicie. Każde pasmo trzeba przeciągnąć prostownicą nawet 5-6 razy.

Keratynowe prostowanie włosów. Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu keratynowego prostowania włosów może być ciąża i karmienie piersią. Większość kosmetyków używanych do keratynowego prostowania włosów zawiera substancję o nazwie formaldehyd – ta substancja może być toksyczna dla matki i dziecka.

Keratynowe prostowanie włosów. Czy pogarsza kondycję włosów?

Keratynowe prostowanie włosów daje efekt prostych i lśniących włosów, dlatego ten zabieg ma wiele fanek. Jak twierdzą jednak niektóre blogerki poruszające się w tematyce włosingu, keratynowe prostowanie włosów może być zdradliwym zabiegiem, jeżeli nasze włosy są bardzo zniszczone. W gruncie rzeczy gdy minie kilka miesięcy włosy zamiast wrócić do poprzedniego stanu stają się sianowate i łamliwe, czasem też bardziej się puszą. Takie efekty nie muszą jednak wystąpić u każdej z nas. Wszystko zależy od kondycji włosów i ich porowatości. Warto jednak dobrze przemyśleć sprawę, bo jeżeli włosy nie wrócą do stanu sprzed zabiegu, to będziemy zmuszone powtarzać zabieg co kilka miesięcy, by wyglądały ładnie i schludnie, a nie sianowato. A to już wydatek nawet dwóch tysięcy złotych rocznie.

Keratynowe prostowanie włosów. Na ile wystarcza?

Keratynowe prostowanie włosów wystarcza nam na długo, ale po jakimś czasie włosy mogą  wrócić do poprzedniego stanu lub się puszyć. Wówczas trzeba taki zabieg powtórzyć. Przeważnie keratynowe prostowanie włosów wystarcza na 3-6 miesięcy.

Po zabiegu przez dwa dni nie wolno myć włosów. Potem trzeba już stosować tylko szampony o naturalnym składzie. Można stosować tylko takie kosmetyki z alkoholem, które zawierają alkohol pod następującymi nazwami: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Decyl Alcohol i Mirystyl Alcohol. Regularne chodzenie na basen może osłabić efekty.

Zobacz też: Jak prawidłowo suszyć włosy suszarką? Oto zasady

Keratynowe prostowanie włosów. Cena zabiegu

Cena zabiegu keratynowego prostowania włosów waha się od 200 do 700 złotych. Wszystko zależy od ilości zużytej keratyny i długości włosów. Prostowanie krótkich włosów będzie najtańsze, prostowanie długich to cena bliższa 700 złotych. Nie warto jednak na tym oszczędzać. Lepiej pójść do sprawdzonego stylisty fryzur, który będzie wiedział, jak zająć się naszymi włosami i który używa sprawdzonych, profesjonalnych kosmetyków do stylizacji włosów. Keratyna jest bowiem keratynie nierówna.

Jeżeli więc masz dość puszących się kosmyków, włosów, które się elektryzują albo chcesz mieć idealnie proste włosy, to zabieg keratynowego prostowania włosów jest dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz to robić regularnie, to będziesz musiała mocno uszczuplić  swój budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here