Olaplex: Co to jest i jak stosować? fot. Pixabay.com
Olaplex: Co to jest i jak stosować? fot. Pixabay.com

Co to jest olaplex i kiedy go stosować? Czy olaplex tylko na zabiegach fryzjerskich, gdy jesteśmy w dobrych rękach czy również w domu? Ile kosztuje olaplex? Odpowiadamy na te pytania.

Olaplex to ani maska, ani odżywka. To raczej swego rodzaju kuracja. Olaplex stosuje się w przypadku inwazyjnych zabiegów na włosy. Najczęściej fryzjer może nam zaproponować stosowanie olaplexu w momencie, gdy rozjaśniamy włosy. Rozjaśnianie włosów to bowiem jeden z najbardziej intensywnych zabiegów na włosy. Olaplex ma za zadanie je ochronić.

Olaplex. Co to jest?

Olaplex to kosmetyk do zadań specjalnych. Kosmetyk powstał w Stanach Zjednoczonych i generalnie stosowany jest w przypadku intensywnych, inwazyjnych zabiegów, jakim poddajemy nasze włosy. Jego zadaniem jest odbudowa, odnowa włosów po takim zabiegu. Olaplex zawiera Bis-Aminopropyl Dimaleate i to właśnie ten składnik ma chronić i odbudować nasze włosy, a konkretniej uszkodzone mostki siarczkowe.

Zobacz też: Jak prawidłowo suszyć włosy suszarką? Oto zasady

Olaplex. Kiedy stosować?

Kiedy warto stosować olaplex? Przede wszystkim wtedy, gdy poddajemy włosy zabiegom chemicznym, inwazyjnym i intensywnym, które mogą niszczyć strukturę włosa. Są to na przykład:

Olaplex stosujemy na przykład przy zabiegu rozjaśniania włosów, fot. Pixabay.com
Olaplex stosujemy na przykład przy zabiegu rozjaśniania włosów, fot. Pixabay.com

Olaplex u fryzjera. Ile kosztuje?

Olaplex najczęściej proponuje nam fryzjer przy zabiegu farbowania włosów. Warto skorzystać z tego dodatku, bo po pierwsze: fryzjer najlepiej wie, jak ochronić nasze włosy, a po drugie: chodzi przecież o to, żeby nasze włosy wyglądały na zdrowe, a nie zniszczone.

Cena tego dodatku, a więc olaplexu do zabiegu, to około 60 złotych. Farbowanie z olaplexem może nas więc kosztować nawet 400 złotych. Warto uwzględnić to w miesięcznym budżecie, zanim poddamy włosy intensywnym zabiegom.

Olaplex w domu. Jaki wybrać?

Olaplex do stosowania w domu to:

  • Olaplex Hair Perfector No. 3
  • Olaplex Bond Maintenance Shampoo No. 4
  • Olaplex Bond Maintenance No. 5
  • Olaplex Bond Smoother No. 6

Szczególnie wart uwagi jest ten pierwszy. To serum, które odbudowuje włosy i z powodzeniem można je stosować w domu. Zawiera te same składniki co olaplex u fryzjera, tyle że ten ma ich po prostu mniejsze ilości. Wystarczy nałożyć go na wilgotne, ale osuszone wcześniej włosy i trzymać tak co najmniej 10 minut. Potem zmyć i umyć szamponem włosy.

Olaplex oznaczone numerami 4, 5 i 6 to kolejno: szampon odbudowujący, odżywka regenerująca i krem wygładzający bez spłukiwania. Krem to najnowszy produkt, można go nakładać  zarówno na suche, jak i na wilgotne włosy.

Olaplex.  Przeciwwskazania

Czy są przeciwwskazania do stosowania olapleksu? Wydawałoby się, że to całkowicie bezpieczny produkt. Rzeczywiście, może być stosowany na przykład również przez kobiety w ciąży i matki karmiące, ponieważ w składzie amoniaku, silikonów, ftalanów, siarczanów, DEA, aldehydów czy glutenu. Niemniej jednak zaleca się, by olapleksu nie stosowały osoby farbujące włosy henną. Wówczas zabieg z olapleksem mógłby przynieść niechciane efekty kolorystyczne.

Olaplex należy kupować  w sprawdzonych sklepach. Niestety, ten produkt doczekał się wielu podróbek, a to oznacza, że jeśli trafimy na którąś z nich nasze włosy zamiast być odbudowane, będą jeszcze bardziej zniszczone.

Czy olaplex może przynieść niechciane efekty?

Czy poza sytuacjami, gdy farbujemy włosy henną, olaplex może dać inne niechciane efekty? Raczej nie, ale są blogerki, które krytykują ten zabieg ze względu na wysoką cenę i krótkotrwałe efekty. Zdaniem włosomaniaczek lepiej zainwestować w dobre szampony i odżywki, które dadzą nam podobne efekty na dłuższą metę.

Jeżeli masz zniszczone włosy, np. rozjaśnianiem, nie żałuj na dodatkowe zabiegi lub kosmetyki. Chodzi przecież o to, by nasze włosy zawsze wyglądały nieskazitelnie!

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here