Jaki peeling wybrać? fot. Pexels.com
Jaki peeling wybrać? fot. Pexels.com

Peeling cukrowy czy solny?  Który jest lepszy i od czego powinniśmy uzależniać wybór peelingu dla naszej skóry? Odpowiadamy na te pytania. Sprawdź, który peeling lepiej wybrać – cukrowy czy solny.

Oczywiście nie jest to jedyne pytanie, które możemy sobie zadawać, gdy mowa o peelingach. Peelingi dzielą się bowiem także na peelingi gruboziarniste i enzymatyczne, ale o tym pisaliśmy tutaj.

Jakie są zalety i wady peelingów cukrowych i solnych? Które są lepsze? Jaki lepiej wybrać dla Twojej skóry? Sprawdź.

Peelingi cukrowe i solne różnią się oczywiście składem: cukrowe są na bazie cukru, solne – na bazie soli. Cukier i sól mają różne właściwości, ale jest też coś pomiędzy, czyli peeling cukrowo-solny.

Peeling cukrowy

Cukier złuszcza, nawilża i odbudowuje. Można go stosować zarówno na ciało, jak i na twarz. Najczęściej jest na bazie tego zdrowszego cukru, a więc cukru trzcinowego. Jest delikatniejszy i mniej drażniący niż peeling solny, dlatego nada się do każdego rodzaju skóry, nawet skóry wrażliwej i naczynkowej. Można go stosować:

  • na sucho – efekt złuszczenia będzie mocniejszy
  • na mokro – działanie będzie łagodniejsze, ale przy delikatnej skórze warto rozważyć właśnie ten sposób

 

Peeling cukrowy można stosować na całe ciało, fot. Pexels.com
Peeling cukrowy można stosować na całe ciało, fot. Pexels.com

Peeling cukrowy.  Co musisz wiedzieć?

  • jest łagodniejszy
  • mniejsze efekty
  • dobry dla skóry wrażliwej
  • można stosować na twarz

Peeling solny

Peelingi solne produkowane są zwykle na bazie soli z Morza Martwego, która ma zdrowotne właściwości i zawiera wapń, magnez i potas. Sól ma działanie odkażające, oczyszczające i dezynfekujące. Drobinki soli są większe, ostrzejsze, dlatego lepiej stosować tego rodzaju peeling na ciało, ale niekoniecznie na twarz. Peeling solny będzie dobry w przypadku takich partii ciała, jak kolana, stopy czy łokcie, gdzie skóra jest grubsza i rogowacieje. W przypadku posiadania zadrapań i ran sól jest niewskazana.

Jeżeli jednak szukamy peelingu na twarz, to od razu zrezygnujmy z peelingu solnego. Peeling solny nada się natomiast do walki z cellulitem i wspomaganiu odchudzania.

Peelingi solne nadają się bardziej do skóry normalnej i tłustej. Działanie nawilżające ma bardziej peeling cukrowy.

Wcześniej rozważaliśmy również peelingi enzymatyczne i gruboziarniste – tu również bierzemy pod uwagę jaką mamy skórę.

Peeling solny. Co musisz wiedzieć?

  • jest mocniejszy
  • dobry dla skóry normalnej
  • oczyszcza i odkaża
  • lepszy na dolne partie ciała

Zobacz też: Peeling: gruboziarnisty czy enzymatyczny? Jaki wybrać?

Najlepiej jednak, jeżeli wybór peelingu skonsultujesz ze swoją kosmetyczką, która zna Twoją cerę i wie, co jest jej największym problemem. Poradniki poradnikami, ale nic tak nie działa jak rada specjalisty.

Pamiętajcie również, że najlepsze peelingi to te o naturalnym składzie. Wówczas mamy mniejsze ryzyko, że jakiś składnik wywoła u nas reakcję alergiczną.

Jeżeli chcemy mocnych i szybkich efektów, warto czasem wybrać się na peeling u kosmetyczki. Kosmetyczka wykona profesjonalny zabieg i dobierze peeling do Twojej cery.  To jednak nie zwalnia Cię z regularnego peelingowania skóry w domu.

Kiedy nie wykonujemy peelingów?

Peelingów nie wykonujemy tylko wtedy, gdy skóra jest podrażniona lub jesteśmy po zabiegu depilacji woskiem lub pastą cukrową.

Peelingi wykonuje się 2-3 razy w tygodniu. Pamiętajcie o tym, żeby nie zapominać o rytuale peelingowania skóry. Brak tego rytuału spowoduje na przykład to, że gdy pójdziesz na depilację, wyrywanie włosów będzie bardziej bolesne.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here