Przeprowadzka partnera do Ciebie lub odwrotnie, Ciebie do partnera, zawsze niesie ze sobą jakieś problemy. Oczywiście, rozpoczęcie wspólnego życia to coś pięknego. Jest to nowy rozdział w życiu w każdego człowieka, ale niesie też ze sobą pewne problemy. Szczególnie jeżeli mieszkanie jest małe. Zobacz, na co musisz się przygotować.
Przeprowadzka partnera i rozpoczęcia wspólnego życia to cudowna chwila dla par – zawsze. Oczywiście, wspólne życie to nie tylko piękne momenty, ale także konflikty i problemy. Jesteśmy jednak pewni, że pary, które mają w sobie obopólne zrozumienie, są w stanie z nimi poradzić.
Przeprowadzka partnera to najczęściej coś, na co bardzo czekamy, jeżeli partner pochodzi z innego miasta lub pracuje w innym mieście. Wiąże się to oczywiście w jakimś sensie z poświęceniem z jego strony: zmiana miejsca zamieszkania, zdystansowanie się (pod względem odległościowym od rodziny i znajomych), zmiana pracy. W takiej sytuacji warto jeszcze bardziej docenić decyzję partnera o przeprowadzce.
Jeżeli natomiast zarówno Ty, jak i Twój partner mieszkacie w jednym mieście i spotykacie się już od dłuższego czasu, to decyzja o przeprowadzce powinna być czymś zupełnie naturalnym. Czymś, co przychodzi samo, kiedy dojrzewacie do tego, by razem budować swoje życie. Nie zawsze jednak wspólne mieszkanie to same ochy i achy. Są wzloty, ale są też upadki.
Co najczęściej niesie problemy w przypadku wspólnego życia? Sprawdź.
Wspólne planowanie czasu
Mieszkanie w pojedynkę oznacza, że robisz wszystko wtedy, kiedy chcesz. Kiedy mieszkasz z partnerem, razem planujecie różne rzeczy. Z jednej strony przynosi to dużo radości, bo razem spędzacie czas, z drugiej musisz się dostosować, nie ma już tej swobody. Pewnego rodzaju wolności, która pozwala Ci nagle zmienić plany albo odłożyć pewne obowiązki, jak np. sprzątanie, w czasie.
Bałagan
Jesteś bałaganiarą? Twojemu partnerowi może się to nie spodobać. Często jednak bałagan wynika z braku czasu. Postaraj się przeorganizować swój czas tak, by mieszkanie było zawsze uporządkowane. I nie rozrzucaj skarpetek po wszystkich pokojach na podłodze. W czystej przestrzeni lepiej się mieszka.
Łazienka
Tu problem pojawia się, gdy chcecie iść do łazienki o tej samej porze. Jeżeli na tę samą godzinę idziecie do pracy, musicie wcześniej wstawać. Najlepiej jednak, jeżeli chodzicie na różne godziny do pracy. Wtedy da się wszystko pogodzić.
Włosy w wannie
Niektórych to brzydzi. Musisz pamiętać, by wanna i umywalka zawsze były czyste, a włosy wyjęte.
Komfort snu
Tu znów mamy dwie strony medalu. Seks i przytulanie się jest cudowne, ale czasem po prostu wygodniej nam się śpi w pojedynkę. Wiele par przyznaje, że lepiej się wysypiało, gdy spało się w pojedynkę. Nie radzimy jednak spać osobno, zamiast bliskości buduje to dystans i może prowadzić do pogorszenia relacji, a nawet do rozstania.
Drobne nawyki
Jednym z problemów są nasze drobne nawyki (zobacz też: Zdrowe nawyki. Które warto wdrożyć w życie). Po przeprowadzce partnera zauważysz, że potrafią różnić Was drobne rzeczy, które jednak na dłuższą metę mogą być irytujące. Na przykład: sposób kładzenia naczyń na osuszacz czy zapalanie światła nawet wtedy, gdy jest jasno (podczas gdy Ty wolisz światło naturalne). Takie drobne problemy mogą powodować problemy, ale w gruncie rzeczy idźcie na kompromis. Raz ustąp Ty, raz niech ustąpi on.
Z drugiej strony, możecie wykształcić wspólne nawyki i rytuały, np. to, że zawsze spędzacie czas wieczorem przy filmie albo razem medytujecie.
W końcu zawsze lepiej być w związku niż walczyć z depresją z powodu samotności…
Zobacz też:
- Samotność i izolacja. Jak sobie z tym radzić?
- Słoik szczęścia. Co to takiego i co to daje? Najlepsza praktyka wdzięczności